????????????????????????????????????

Vali Kalkancı“Alkol, Uyuşturucu Gibi Kötü Alışkanlıklarla Mücadelede Kesin Kararlıyız”

Adıyaman 9 Bin 880 Öğretmen Ve 151 Bin Öğrenciyle Eğitim Ve Öğretim Yılını Açacak

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında 2017-2018 eğitim öğretim yılı okul güvenliği toplantısı düzenlendi.

Halk Eğitim Kültür Merkezi toplantı salonunda düzenlenen okul güvenliği toplantısına Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Ercan Atasoy, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Emniyet Müdürü Metin Alper, Sağlık İl Müdürü Emin Taş, Halk Eğitim Müdürü Aziz Özbilgiç, jandarma ekipleri, polis ekipleri, okul aile birliği başkanları, öğretmenler, okul müdürleri ve servis sürücüleri katıldı.

Düzenlenen toplantıda uyuşturucu kullanımı ve terörle ilgili konularla öğrencilerin güvenliği hakkında fikir alışverişi yapıldı.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Adıyaman’da öğrenci, öğretmen ve velilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim geçirmelerini sağlamak amacıyla okullar ile yakın çevrelerinde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü “Okul Güvenliği Toplantısı” Vali Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında yapıldı.

Toplantıda il genelinde yoğun şekilde sürdürülen uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadelede okul çevrelerinde alınan önlemlerin kararlılıkla uygulanmaya devam edilmesi, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılarak ruh ve beden sağlıklarının korunması için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Nurullah Naci Kalkancı, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala okul güvenliği konusunda eğitim camiasında varsa eksikliklerin tespit edilerek bu eksikliklerin bir an evvel giderilmesi için gerekli önlemleri aldıklarını ifade etti.

Alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklarla mücadelede kesin kararlı olduklarını belirten Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Bizim en değerli varlığımız istikbalimizin teminatı olan çocuklarımızdır. Bilindiği gibi 18 Eylül’de yeni eğitim ve öğretim yılını startını vermiş olacağız. Bu yıl Adıyaman il genelinde 456 ilkokul, 200 ortaokul ve 96 lise olmak üzere toplam 796 okulumuzda zil çalacaktır. Yine İlimiz genelinde toplam 9880 öğretmen ve 151 bin öğrenciyle yeni eğitim ve öğretim yılını açmış olacağız. Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde okula gidip gelmelerini sağlamak, vatanına ve milletine faydalı bireyler olarak yetiştirilmeleri amacıyla devlet olarak her türlü önlemi alıyoruz”dedi.

Toplantı, Vali Nurullah Naci Kalkancı ve katılımcılar arasında, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında okullarda alınacak güvenlik tedbirlerinin görüşülmesi ile sona erdi.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Çıkan Madenler Göz Kamaştırıyor

Adıyaman’da çıkan madenler, kalitesiyle adından söz ettiriyor. Adıyaman Maden kaynakları bakımından zengin bir il olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir