Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’da En Fazla Eksiklik Hissettiğim Şey Eğitimdi”

 

Haber: Fatih Sebzeci

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman’a ilk geldiği zaman eğitimde büyük eksiklikler gördüğünü ve bu yaklaşık 4 yıllık görev süresinde eğitime büyük hizmetler yaptığını ifade etti.

Gazetemize açıklamada bulunan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman’da çok güzel hizmetler yaptıklarını ve Adıyaman için her zaman elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi.

Eğitime yaptığı yatırımlar ile Adıyaman’a da sınıflarda öğrenci sayısını en aza indirdiklerini ifade eden Demirtaş, “Adıyaman’da en büyük projemiz benim kapım makam olsun evim olsun sürekli 24  saat Adıyamanlılara açıktı. Yani en büyük yapmış olduğumuz hizmetlerden bir tanesi şeffaf olmamdı. Özellikle Adıyaman’da yapmış olduğumuz hizmetlerde yatırımlarda ihalelerde şeffaftık. İşlerin bu şekilde yapılabileceğini bir takım hizmetlerin yerine getirilebileceği konusunda çok ciddi anlamda çalışma ve gayretlerimiz oldu. Eğitime çok ciddi ağırlık verdim. Bu 4 yıllık görev süremde bin 300 tane dersliğin hizmete girdi. Yaklaşık 2 bin 400 kişilik öğrenci pansiyonu yaptık bir kısmı bitti bir kısmı da çok yakın bir zamanda hizmete girecekler. Adıyaman’ı sevdiğimiz için nerde bir eksik varsa oraya koşuşturduk” dedi.

Yaklaşık bin 300 derslikli yatıklarını vurgulayan Demirtaş, “ Adıyaman’a ilk geldiğimde benim gördüğüm geldiğim zaman en büyük eksiklik derslik sayısında çok büyük bir eksiklik vardı. Hedefimize ulaştık mı gerçekten az bir şey değil bin 300 dersliği bitirdik vatandaşın hizmetine sunduk. Adıyaman’da bütün liselerde okullarda ikili öğretim yapılıyordu ve sınıflarımız yaklaşık 55- 60 kişiydi. Şuan sınıflarımız 30’a düştü. Ve tekli öğretime geçmeyen çok az okulumuz kaldı. İnşallah kısmet olursa bir yıl sonra Adıyaman’da eğitim sınıfları 25 kişilik olacak. Yaptığımız derslikler ihtiyaca cevap verecek. Bütün yurtları yeniden yaptık. Cumhuriyet tarihinde yapılandan daha fazlası biz 3,5 yıl içerisinde yurtlar yaptık. Adıyaman’da en fazla eksiklik hissettiğim şey eğitimdi” diye konuştu.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir