Vali Mahmut Demirtaş’tan Gazetemize Özel Sahabe Açıklaması “Diyanet İşleri Başkanı Bana Söz Verdi”

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Samsat ilçesinde Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretleri’nin çalışmalarında sona gelindiğini belirtti.

“Sahabenin durumu çok iyi inşallah. Her iki ihalesini de yaptık” diyen Vali Demirtaş “  Bu sene bitmese dahi muhtemelen yeni yılın ilk bir iki ay içerisinde kaba inşaatını tamamen bitirmiş olacağız” dedi.

“Bu sene kalkınma ajansının projeleri de ortaya çıkmaya başlayacak. Kalkınma ajansıyla bir proje yapmayı daha düşünüyoruz” diyen Demirtaş “ Kaba inşaattan sonra arkadaşlara talimat verdim bundan sonra yapmamız gereken sıvalar var işte biliyorsunuz parkeler var seramikler var.bunun için de bir proje daha yapacağız sonra da onun fotoğrafını çekip diyanet işleri başkanlığına götüreceğim. Çünkü o bana söz vermişti. Kaba inşaatını bittirirsen inşallah daha sonraki işler için ben yardımcı olacağım demişti. Yani Sahabe ile ilgili sıkıntımız yok. Bir de artı Sahabe’nin şu an yerleşik düzenini oluşturmaya çalışıyoruz. Bundan sonra mesela cami bittikten sonra ne yapacağız? Oranın da projesini projelendiriyoruz. Onu da sağ olsun Mazhar bey ile ben görüştüm. Bizim diyanet vakfı başkan vekili olur kendisi. Sağ olsun oradan işi kendisi üstlendi. Birkaç tane mimar ve mühendis arkadaş gönderdi. Yani inşallah kısmet olursa çok yakın bir zaman içerisinde Sahabe’yi bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı bünyesinde çevre düzenlemesi yapılacak olan Sahabe Camii projesine çok büyük önem verdiklerini belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Proje kapsamında çevre düzenlemesi yapılacak olan bu alanı, inanç merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu projeyi hayata geçirdiğimizde, dini gecelerde yapılan ibadet ve etkinlikler burada yapılmış olacaktır. Böylece, Adıyaman ilimizin inanç turizmine yönelik önemini daha da artırmış olacağız.” diye konuştu.

15 Nisan 2014’te temeli atılan camii ile birlikte hayata geçireceğimiz Sahabe Projesi, modern mimarinin bütün özelliklerini yansıtacaktır. Bununla birlikte bu alana pansiyon, şadırvan, kafe-restoran, kurban kesim yeri, dükkânlar, otoparklar, çeşmeler, süs havuzları, piknik masaları, pergole ve gölgelikler, WC`ler, araç yolları, yaya yolu ve meydanlar, yeşil alan düzenlemeleri ve ağaçlandırmalar yapılacaktır.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir