Vali Mahmut Demirtaş:“Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır”  

  1. Vergi Haftası Kutlamaları Başladı

 

Adıyaman’da 27. Vergi Haftası kutlamaları, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı.

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla 27. Vergi Haftası Adıyaman’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Defterdar Orhan Mutluay, 27. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Defterdar Orhan Mutluay tarafından törene katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Defterdar Orhan Mutluay ve beraberinden ki birim müdürleri Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, hafta boyunca yapacakları çalışma ve faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Defterdar Mutluay, Vali Demirtaş’ın yakasına Vergi Haftası rozeti takarak, bir buket çiçek takdim etti.

Defterdar Orhan Mutluay, ziyarette yaptığı konuşmada, “Verginin ülke kalkınmasında ve ekonomik büyümedeki rolü ve önemine değinerek, Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve toplumda sağlıklı bir vergi bilincinin artırılması amacıyla hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu kapsamda, haksız rekabetin önlenmesi, kamu finansmanının sağlıklı bir yapıya kavuşturulması için kayıt dışılığın azaltılması ve önlenmesi en temel vizyonumuzdur” diye konuştu.

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Defterdar Orhan Mutluay ve Defterdarlık çalışanlarını kabul eden Vali Mahmut Demirtaş, “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır. Devlet bütçesinin en önemli gelir kaynağı vergidir. Bu gelir, hizmet olarak vatandaşımıza yansımaktadır. Ülkemizin refah düzeyinin yükselmesi, hayat standartlarının artması için vergi vermek önemlidir. 2015 yılında ilimizde vergi tahsilât oranı % 90’nın üzerindedir. Bu anlamda vergisini zamanında ödeyen vergi mükellefi vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah 2016 yılının gerek tahakkuk, gerekse de tahsilât açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. Tüm vatandaşlarımızın vergi haftasını kutluyor, Defterdarlık çalışanlarına da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir