Vali Mahmut Demirteş’tan Müjde: “Adıyaman’a Aktif Yaşam Merkezi Kuruluyor”  

 

Engelli bireyleri eğitmek, onlara mesleki iş becerilerini kazandırmak ve istihdamlarını sağlayarak günlük hayata katılmalarını sağlamak amacıyla Adıyaman’a Aktif Yaşam Merkezi kuruluyor.

Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada da dile getirilen konu ile ilgili açıklamada bulunan Vali Mahmut Demirtaş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde Adıyaman’a yapılacak olan Aktif Yaşam Merkezi projesinin bitim aşamasına geldiğini ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca da yakın bir zamanda yapım ihalesine çıkılacağını kaydetti.

Vartana mevkiinde yapılacak Aktif Yaşam Merkezinin 5 bloktan oluşacağını ve 18 bin 300 metre kapalı alan olarak inşa edileceğini kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Akif Yaşam Merkezinin amacı, engelli bireyleri eğitmek, onlara mesleki ve iş becerilerini kazandırmak, istihdamlarını sağlamak engelli ve gazi ailelerini sosyal, duygusal, eğitsel ve ekonomik olarak desteklemek engelliler ile gazilerin sosyal ve ekonomik yaşamda aktif olmalarını sağlayarak toplumun sosyal duyarlılığını artırmaktır. Bu amaçla kurulacak merkez bünyesinde engellilerin istihdam edilerek ailelerine ve topluma yük olmadan ülke ekonomisine aktif olarak katılmaları amaçlanmaktadır”şeklinde konuştu.

Bu proje ile engellilerin psikolojik, sosyal, kültürel, fiziksel, sanatsal vb. her türlü ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde bir kampüs oluşturulacağını kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Yakın zamanda yapım ihalesine çıkılacak bu projenin hayata geçirilmesiyle engelli bireylere istihdam alanları oluşturularak, engelli ailelerinin ekonomik, sosyal ve duygusal olarak desteklenmeleri sağlanıp engellilerin toplumla kaynaşmalarını ve toplumun engelliler konusunda duyarlılığına dikkat çekilecektir. Bu amaçlarla yapılacak merkez Türkiye’de ilk olarak Adıyaman’da inşa edilecektir. Bu merkezin ilimize yapılması noktasında emek veren katkıda bulunan Sayın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza, Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Sayın Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.

Haber Merkezi

 

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir