“Valilik, Kommagene Festivali’ne El Atmalı”

Festivallerin bir ilin tanıtımı açısından önem arz ettiğini söyleyen Hotel Arsemes Sahibi Kadir Aslan, Adıyaman’ın turizm potansiyelinin ‘Uluslararası Kahta Kommagene Festivali’nin Adıyaman Valiliği tarafından yapılmasıyla geçeceğini vurguladı.

‘Uluslararası Kahta Kommagene Festivali’nin Kahta Kaymakamlığı ve Kahta Belediyesi tarafından organize edilmesine karşı çıkan Hotel Arsemes Sahibi Kadir Aslan, yapılması gereken festivalin profesyonelce organize edilmesiyle birlikte ilimizde turizm patlaması yaşanacağını ifade etti.

“Ne yazık ki, Nemrut Dağı’nın tanıtımı yeteri kadar yapılmıyor”

Festivallerin bir ilin Valilikleri ve bütün sivil toplum örgütleriyle birlikte yapılması gerektiğini savunan turizmci Kadir Aslan, “Geçtiğimiz aylarda Ankara’da düzenlenen ‘Adıyaman tanıtım Günleri’ ilimizin turizmine önemli derecede katkısı sağladı. Yapılan organizasyonla birlikle il dışından ilimize gelen yerli ve yabancı turistler tarihi mekanlarımızı ziyaret etme şansını elde ettiler. Bu organizasyon Adıyaman adına büyük bir başarıydı. Tanıtım günlerinin ikinci ayağı olan İstanbul ayağı da mutlaka hayata geçirilmelidir. Ankara’da gerçekleşen organizasyonun bir benzeri de İstanbul’da gerçekleşirde turizm sektöründe ciddi gelişmeler yaşanır ve ilimizin turizm potansiyeli artar. Medyamız ve yetkililerimiz Ankara’da ilimizi çok iyi bir şekilde tanıttıkları için bugün ilimize gelen yerli ve yabancı turist sayısında artış gözleniyor. Ancak bu organizasyona rağmen ilimizdeki tarihi güzellikleri yeteri kadar tanıtamıyoruz. Adıyaman’ın turizminin gelişmesinin yolu Nemrut Dağı’nın ve diğer ören yerlerimizin tanıtılmasından geçer. Bunun yanı sıra ne yazık ki, Nemrut Dağı’nın tanıtımı yeteri kadar yapılmıyor. Nemrut Dağı geçmişte sadece ‘Uluslararası Kahta Kommagene Festivali’yle tanıtılıyordu. Bu etkinliğin ev sahipliğini Kahta Kaymakamlığı’na ve Kahta Belediyesi’ne vermek büyük bir yanlıştı. Böyle devasal bir festivalin organizasyonunu sadece Kahta ilçesine vermek doğru değil. Çünkü böyle bir festivali Kahta’nın potansiyeli kaldıramaz. Eğer ilimizin ve turizmimizin gelişmesini istiyorsak bu saatten sonra bu festival Adıyaman Valiliği ve sivil toplum örgütleri öncülüğünde yapılmalıdır. Bu saatten sonra ‘Uluslararası Kahta Kommagene Festivali’ çok kapsamsalı bir festival olarak kutlanırsa ilimizi çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret eder. Bu şekilde organize edilen bir festivalde Adıyaman’ın tanıtımı açısından önem arz eder” şeklinde konuştu.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir