Vatandaş Odaklı Hizmet İçin Beyaz Masa Kuruluyor  

Vatandaşların ildeki kamu kurum ve kuruluşlarına yaptıkları başvurularını elektronik ortamda takibini sağlayabilmeleri amacıyla Adıyaman Valiliği bünyesinde Beyaz Masa kuruluyor.

Vali Abdullah Erin, kurulacak sistemle ilgili ildeki kamu kurum ve kuruluşların amirleri ile bir toplantı yaptı.

Toplantıya Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Vali Yardımcıları Murat Süzen, Onur Kökçü ile kamu kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.

Adıyaman Valiliği tarafından yazılımı hazırlanan Beyaz Masa ile vatandaşlara daha iyi bir hizmet hedefleniyor. Hayata geçirilecek sistemle vatandaşların kamu kurumlarına yaptığı başvurular ilgili kurumlarca değerlendirilerek sonuçlar elektronik ortamda veya SMS yoluyla vatandaşlara iletilecek. Vatandaşlar kayıt sırasında verilen belge numaraları ve sorgulama sayfasında istenen belgeler ile yaptığı başvurunun iş akışını takip edebilecek. Böylece vatandaşlara daha hızlı, daha kaliteli ve etkin bir kamu hizmeti verilmesi hedefleniyor.

Bu çalışmanın amacının kamu kurumlarının hizmet sunumunda vatandaşlara daha hızlı ve verimli bir kamu hizmetinin sağlanması olduğunu belirten Vali Abdullah Erin, “Bu sistem yeni icat edilen bir şey değil. Ülkemizde birçok kurum tarafından kullanılan bir sistem. Bu çalışma vatandaş odaklı hizmet anlayışı sistemidir. Vatandaşlarımız yaptığı başvurularını bu program üzerinden takip edip sonuçlandırabilecektir”dedi.

Kurum müdürlerine de seslenerek çalışmalarını vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla sürdürmelerini isteyen Vali Abdullah Erin, “Tüm kurumlarımızdan insan odaklı bir kamu hizmeti bekliyoruz. Eski ve klasik kamu yönetimi anlayışını bir tarafa bırakacağız.  Vatandaşlara her zaman kapınız ve gönlünüz açık olsun. Vatandaşı karşınıza alıp gerekirse 1-2 saat dinleyerek vatandaşın içini boşaltmasına imkân tanıyacaksınız. Böylece vatandaşımız kamu kurumunda önemsendiğinin farkında olmalı. İnsanımızı mutlu eden, hizmet eden, sorunların çözümü için inisiyatif alan bir hizmet sunmanızı istiyorum. Devletin kapısına gelen vatandaşa sıcak bir çay ikram ederek, kurumdaki işlerini takip etmelisiniz. Vatandaşa temsil ettiğiniz kurum adına sorunsuz bir hizmet sunmalısınız ve bizde Valilik olarak bunu hissetmek istiyoruz”dedi.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir