KURBAN BAYRAMI'NA SAYILI GÜNLER KALA KURBAN KESECEKLERE ÖNEMLİ UYARILARDA BULUNAN ZWİLLİNG J.A. HENCKELS MARKA VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ MERVE USLAŞ, ETİN TAZE İKEN DAHA SERT OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKEREK ELE RAHATÇA OTURAN, KESKİN VE KULLANIŞLI BIÇAKLAR KULLANILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. (İHA/İSTANBUL-İHA)

Vatandaş Tepkili “Bıçak Teşhir Edilmemeli”  

 

Adıyamanlı vatandaşlar bireysel silahlanmanın ardından daha kolay sahip olunabilen bıçak’a yönelmeye başlarken, yetkililer “ Bireysel Bıçaklanma” konusunda tedirgin olduklarını belirttiler.

Son zamanlarda açıktan açığa teşhir edilen bıçaklar, gerek süsüyle gerekse de görüntüsüyle vatandaşları cezbeden kesici aletler toplumda istenmeyen olaylara mahal verirken, yediden yetmişe çoğu Adıyamanlının cebinde bıçak olduğu gözlerden kaçmıyor. Adam yaralama olaylarında en çok kullanılan aletlerin başında gelen bıçakların ortalık yerlerde açıktan açığa satılması gerek vatandaşları gerekse de emniyet yetkililerini tedirgin etmeye devam ediyor. Özellikle köşe başlarında, süs eşyası satan iş yerlerinin vitrininde ve tezgâhlardaki yerini koruyan kesici aletler ve bıçaklar olası bir asayiş olayına da davetiye çıkartıyor.

Konuyla ilgili olarak gazetemize önemli açıklamalarda bulunan vatandaşlar “Bireysel Bıçaklanma” konusunda ortaya çıkan tehlikenin farkında olduklarını belirtti.

Konuyla ilgili olarak önemli açıklamalar yaparak vatandaşları uyaran yetkililer “Bu konuda ciddi çalışmalarımız olacak. Ben buradan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Bıçak almasınlar. Üzerinde bıçak taşıyan insan önyargılı olabilir. Kavgaya dövüşe adam bıçaklamaya hazır olur. Bu tür olaylardan uzak durmak istiyorsak bıçaktan da uzak durmak gerekiyor. Tabi gerek bıçağın işlemesi gerekse de dış görünümü insanları cezp edebiliyor. Adıyamanlı hemşerilerimiz huzurlu olan hayatını huzursuz etmesin” diye konuştular.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çocuklara mutluluk giydiriliyor 

Merkezi İstanbul’da bulunan Mutluluk Giysin Çocuklar Derneği Adıyaman’da ki okullarda bin 300 öğrenciye bot, mont …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir