Vatandaş Vali Demirtaş’tan “Canlı Yayında” Eğitim İstiyor

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın, Adıyamanlı vatandaşlara müjde niteliğinde bir açıklama yapmış ve canlı yayında öğrencilere ders anlatılacağını belirtmişti.

Vali Demirtaş Adıyaman’ın tek televizyon kanalı olan Mercan TV’de yakın zaman içerisinde okul derslerinin tecrübeli öğretmenler tarafından öğrencilere canlı yayında aktarılacağını söylemiş ve Eğitimde çığır niteliğinde bir yeniliğe imza atmıştı.

Vali Demirtaş, okuldaki ders saatleri dışında TRT modelinden yola çıkarak geleceğimizin teminatı olan gençlere eğitim verileceğinin altını çizmişti.

Demirtaş şu ifadeleri kullanmıştı:

“ Bu seneki eğitim sistemimizde değişiklik yaptık. Daha önce başarılı bir eğitim sistemi modelini benimserken bu yıl başarılı ve erdemli eğitim modelini benimsemiş bulunuyoruz. Bu sene Mercan TV’de okul saati dışında canlı olarak belli konu ve derslerde ders verilecektir. Öğretmenlerimizi ayarlamaya çalışıyoruz. Görüşüp  TV yetkilileriyle böyle bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bundan sonra Adıyamanlı öğrenciler ilimizde de TV’den ders dinleyebilecek. Bunun da eğitime büyük bir katkı yapabileceğini düşünüyorum” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir