Vatandaşın YAZ Sıcağındaki Uğrak Yeri Aktarlar Oldu

Kışın çoğu zaman hastalıklardan korunma ya da atlatmak için aktarlara giden vatandaşlar, yazın ise kişisel bakım için aktarları tercih ediyor.

Kışın özellikle soğuklara bağlı hastalıklardan korunmak ya da atlatmak için aktarlara giden vatandaşlar, havaların ısınmasıyla birlikte özellikle cilt ve kilo problemleri ve yorgunluk için aktarların yolunu tutuyor. Aktar Fatih Uçarer, insanların aktarlara mevsimsel olarak değişik nedenlerle geldiğini belirterek, “Özellikle havaların çok soğuk olduğu ve vücut direncinin azalması nedeniyle insanların daha kolay hastalandığı kış vakti, vatandaşlar vücut direncini artıracak ya da yakalandıkları hastalıkları daha kolay atlatmalarını sağlayacak bitki veya karışımlar için bizlere geliyorlar. Kimyasal olan ilaçları kullanmak yerine bize gelip hazırladığımız karışımları kullanmayı tercih ediyorlar. Özellikle insanların vücut direncini artıracak karışımlar daha çok ilgi görüyor” dedi.

Mevsimlerin değişmesiyle insanların tercihlerinin ve taleplerinin de değiştiğini dile getiren Uçarer, “Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte insanların alerjik problemleri artıyor. Bitkilerin polenlenmeye başlaması, özellikle üst sonulum yollarında sorun olan vatandaşları rahatsız ediyor. Bu mevsimde insanlar daha çok bu tür problemlerin çözümü noktasında karışımlar istiyor. Onlara bitkilerden ya da tozlarından hazırladığımız ya da hazır karışık halde gelen ürünleri veriyoruz. Havaların daha da ısınmasıyla birlikte insanlarda bahar yorgunluğu denen şey nüksetmeye başlıyor. Buna karşı da hazırladığımız güç veren karışımlar daha çok tercih ediliyor” şeklinde konuştu.

Yaz mevsiminde ise insanların daha çok kişisel bakıma yönelik talepleri olduğunu dile getiren Uçarer, “Örneğin havaların ısınmasıyla birlikte insanların cilt problemlerinde artış görülüyor. Sivilce, akne, selülit gibi problemlerden şikayetçi olan özellikle bayanlar, kimyasal şeyler kullanmak yerine tamamen doğal olan bitkisel çözümleri tercih ediyor. Özellikle tatile gidecek olan vatandaşlar, denizin ve güneşin zararlı etkilerini gidermek için ya da alerjik sorunları varsa onun önüne geçmek için bizleri tercih ediyor. Bizde kendimizin ya da hazır olan bitkisel karışım, krem, bitki suyu gibi ürünleri müşterilerimize sunuyoruz” şeklinde konuşu.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir