Vatandaşlar Parklarda ve Oyun Alanlarında Güvenliğin Arttırılmasını İstiyor

Son zamanlarda Türkiye genelinde çocuk kaçırma olayları artış göstermeye başladı. Son olarak Ankara’da 7 gün önce kaybolan 8 yaşındaki Eylül’ün cansız bedeninin bulunması çocuk istismarı konusunu tekrar gündeme getirdi. Çocuklara karşı işlenen suçlardaki alınan önlemler ve suçlulara verilen cezaların yetersizliği, tartışmalara sebep oldu.

Adıyaman’da da vatandaşlar tedirginliğini dile getirirken, Adıyaman merkezde bulunan çocuk parkları ve oyun alanlarının güvenliğinin arttırılması talebinde bulunarak yetkililerin bir an evvel konuya el atmalarını dile getirdi.

Konu ile gazetemize açıklamalarda bulunan vatandaşlar; “ merhabalar öncelikle bende 3 çocuk babasıyım ülkemizde yaşanılan bu yüz kızartıcı suç hepimizi tedirgin etti. Ve gittikçe de artan bir olay oldu bunu hiçbir vicdan merhamet kabul edemez. Bunu yapanların kesinlikle en ağır şekle cezalandırılmasını istiyoruz. Şimdi gelelim sizin sorunuza evet Adıyaman’da yaşanılan bir olay olduğu için parklarda ve oyun alanlarında güvenliğin artması gerekiyor. Güvenli görevlilerin sayısı arttırılmalı, gevenlik kameraları fazlalaştırılmalı ve Mobeseden daha dikkatli izlenim yapılmalı. Bu konuda nasıl yetkililere görev düşüyor ise biz vatandaşlara da birçok görev düşüyor. Nasıl ki bizler çocuklarımızı oyun alanlarında eğlenmeye götürüyorsan şimdi daha dikkatli olmamız gerekiyor. Gözlerimizi açıp çevreye dikkat etmemiz gerekmektedir. Eğer şüpheli bir durumla karşılaşırsak ise hemen 155 polis hattını aramamız gerekiyor. Ama her ne kadar olursa olsun bizlere de yetkililere de çok büyük bir görev düşüyor” ifadelerini kullandı

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …