Vatandaştan Alınan Paralar Nereye Gidiyor?

Adıyaman Belediyesi şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaştan alınan ücret karşılığında makbuz veya fiş verilmemesi iddiası akıllarda soru işareti bırakıyor.

Kimi vatandaşlar kartlı sistemle Adıyaman Belediyesi toplu taşıma araçlarını kullanırken, kartları olmayan kimi vatandaşlar ise araç sürücüne verdikleri ücrete karşılık herhangi bir makbuz veya fiş almadıklarını iddia ediyorlar.

Araç sürücülerinin vatandaştan aldıkları paraya karşılık herhangi bir makbuz veya fiş vermemesinin kafaları karıştırdığını ifade eden vatandaşlar, iddialarını şöyle dile getirdiler,“Adıyaman Belediyesi toplu taşıma araçlarını tercih eden vatandaşlar son zamanlarda farklı bir durumla karşı karşıya kalıyorlar. Kartları olan vatandaşlar kimseyle muhatap olmadan araçlarına binerken, kartları olmayan vatandaşlar ise ücret karşılığında araca biniyorlar. Ancak araçları kullanan kimi vatandaşlar ise vatandaştan alınan paraların bir yere ibraz etmek için makbuz veya fiş kesilmesi gerektiğini düşünüyorlar. Hemen hemen hergün ücret karşılığında araçlara bindiğimizde bizlere herhangi bir fişin veya kabuzun verildiğini görmedik. Normal şartlarda devletin bu tür giderleri vergilendirilmesi gerekir. Ayrıca böyle bir durumda hem devlete ödenen verginin hemde vatandaşın ödediği paranın yerine ulaşıp ulaşmaması konusunda tereddütlerimiz var. Bugün ülkemizin bütün illerinde uygulanan uygulamalarda belediyenin toplu taşıma araçlarına kart veya fiş karşılığında binilirken, Adıyaman Belediyesi toplu taşıma araçlarındaki uygulama ise bu uygulamanın dışında bir uygulama. Vatandaşlar olarak bu durumdan rahatsızlık duyduğumuzu ifade ederek, yetkililerin derhal bu yanlışından dönmesini talep ediyoruz.”

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir