Vatandaştan Yüzde 12,5’lik Zam Tepkisi!

“Adıyaman’da şehirlerarası minibüslerde şoförlük yapan vatandaşlar, keyfi uygulamalar nedeniyle hem insanların hayatını tehlike atıyor hem de minibüs içerisinde kavgaya sebebiyet veriyor” girişli haberimizin ardından 17 liradan 20 liraya çıkan Gaziantep seferlerine vatandaştan tepki geldi.

14 kişilik minibüslere 20-21 kişi bindirerek yolcu sınırını ihlal eden şehirler arası minibüs şoförleri buna rağmen fiyatta kendince zamlar uyguluyor. Yolcu sayısı ihlalinin yanı sıra beş dakikalık molalar ve özellikle Yaz mevsimindeki yüksek sıcaklıklarda klimayı devreye sokmayan şoförlere yetkililerin uyarıda bulunması gerektiği su götürmez bir gerçek olarak gün yüzüne çıkıyor.

17 Liradan 20 Liraya Fırladı

Özellikle Gaziantep’e gitmek isteyen vatandaşlardan 17 yerine “zam geld” diyerek 20 lira alan yetkililerden şikayetçi olan vatandaşlar “ Bu zamlar neye göre belirleniyor anlamış değiliz. Bir hafta önce 17 liraya biniyoruz. Bir hafta aradan sona bu rakam 20 liraya çıkıyor” insanların tıkış tıkış bindiği konforun hesaba dahil edilmediği minibüslerde fiyatların aşağıya çekilmesini istiyoruz” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir