Vekil Aydın Adıyaman’ın Gururu Oldu!

 

 

“Objective Research Center” adlı kuruluşun 7-14 ekim tarihleri arasında 13900 kişi ile yüz yüze yaptırdığı ankette en başarılı 20 Ak partili, 10 CHP’li, 6 MHP’li  milletvekilini sayfasında ilan ederken en başarılı Milletvekili Adıyaman Akl Parti Milletvekili ve Grup başkanvekili Ahmet Aydın seçildi.

tti. Araştırma 81 ilde farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demokrafik gruba mensup kişilerden yaş, cinsiyet ve eğitim kotalarına göre tesadüfü yöntemle seçilmiş 13900 kişi ile kantitatif araştırma yöntemlerinden yüzyüze anket tekniği ile gerçekleştirilmiş.

Yapılan ankette Ak parti Niğde milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu yüzde 65,4 ile birinci sırada yer alırken Ak parti Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın ise yüzde 63,6 ile ikinci sırada yer aldı.

RC Araştırma, 13 bin 900 kişiye yaşadığı şehirlerin milletvekili olan isimlerin yazılı olduğu bir kart verdi ve başarılı buldukları isimleri seçmeleri istendi. Performans ölçümünde kabine üyeleri ve parti genel başkanları değerlendirmeye alınmadı.

Buna göre, Meclis’teki koltuk sayılarıyla doğru orantılı olarak AK Parti’nin en başarılı 20 milletvekili, CHP’nin en başarılı 10 milletvekili, MHP’ninse en başarılı 6 milletvekili belirlendi. AK Parti’de Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ilk sırada, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ikinci sırada, İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop ise üçüncü sırada yer aldı. CHP’de ise Yalova Milletvekili Muharrem İnce ilk sırada, Sinop Milletvekili Engin Altay ikinci sırada, İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise üçüncü sırada yer aldı. CHP’nin en başarılı 10 milletvekili arasında kadın vekillerin yer almadığı görüldü.

Son olarak MHP’de ilk sırada Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, İstanbul Milletvekili Meral Akşener, üçüncü sırada ise Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan yer aldı. Partinin gür sesi olan İzmir Milletvekili Oktay Vural’ın 6 kişilik listede yer almadığı görülürken, Sinan Oğan’ın Meral Akşener başta olmak üzere güçlü isimleri geride bırakması dikkat çekti.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir