YADER’den Fikret Salmaner’e Ziyaret

Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş, yeni yönetimiyle birlikte Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner’i ziyaret etti.

Ziyaret esnasında İHH’nın çalışmaları hakkında Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner’e bilgi veren Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş, yapılan yardımlarda hayırsever vatandaşların önemine dikkat çekti.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış, evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere 1992 yılından bu yana çalıştığını söyleyen Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş, “Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 1995 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar kısa sürede 5 kıtada 120 ülke ve bölgeye yayılmış ve Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur. İHH İnsani Yardım Vakfı misyonunu gerçekleştirirken tüm dünyada öncelik sırasına göre savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgelerde afet bölgelerinde yoksulluk olan ülke ve bölgelerde, faaliyet yürütmektedir” dedi.

İHH’nın, savaş ve doğal afet gibi kriz durumlarına en hızlı şekilde müdahale ederek mağdurların acil ihtiyaçlarını karşıladığını ifade eden YADER Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş, “İHH, dünyanın farklı bölgelerindeki insani sorunların gündeme getirilmesi, kamuoyunun doğru biçimde bilgilendirilmesi, sosyal sorumluluk hedefi ile harekete geçilmesi, insan hakkı ihlallerinde önleyici rol oynanması gibi amaçlarla bilinçlendirme çalışmaları yürütmektedir. Bizlerde Adıyaman’da İHH’nın partner kuruluşu olarak, İHH’nın misyonu doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Bu doğrultuda yönetim kurulumuzla birlikte yardımları sadece Adıyaman sınırları içerisinde kalmamakla birlikte birçok ülkeye ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu.

Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ise Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş’un ve yeni yönetiminin ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade ederek, İHH’nın çalışmalarına destek vereceğini belirtti.

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir