Yağmur Mu Ha Evet

Kapalı bir Pazar sabahıydı bu satırları yazarken.

Tepemizde gölge yapan, ışığımızı kesen bulutlar, içlerinde taşıdıkları yağmurları bir türlü özgür bırakmıyorlardı.

Doğa yağmura aç, bulutlar, sırtlarında yağmur kümesi, semada sörf yapıyorlar.

Sosyal hayatın yeryüzünde yaptığını bulutlar gökyüzünde yapıyorlar.

Yeryüzünde, birlikte yaşadığımız, aynı dünyayı paylaştığımız birçok insan aç, işsiz, çaresiz.

Birileri de dünya yalnızca onlar için yaratılmış gibi zevk-i sefa içerisindeler.

Yeryüzünde yaşanan bu adaletsiz yaşama, eşit olmayan paylaşıma birileri neden müdahale etmez, insanlar neden bu kadar acımasız ve benciller bilinmez…

Her geçen yıl, yağan yağmurun miktarı azalıyor, su kaynakları yeterli olmayan bir ülke iken durum böyle devam ederse ileriki yıllarda ciddi bir şekilde içme suyu sıkıntısı çekeceğimiz, tarlalarımızın susuzluktan çatlayacağı vakitler çok da uzak değil gibi.

Son zamanlarda öylesine olaylar meydana geliyor, yeni gelişmeler yaşanıyor ki, bir olayın suyu kurumadın diğer bir olay sükûn ediyor ve kendinden önce olan olayın, olayların üstünü kara bir perde gibi örtüyor.

Man Adasına para transferi, Rıza Zarraf olayı ve Küdüs Kentinin statüsü bu duruma ciddi bir örnektir.

Sosyal, siyasal, diploması, ekonomi alanında bu kadar çok ve sık değişim yaşanırken, birçoğu kafalarda tereddütler oluştururken, çevreyi, havayı temizleyecek, asık suratları yumuşatacak yağmur da yağmıyor!

Kapalı havalar insanlarda depresyona neden oluyor; bundan mıdır, bölgeye egemen olan karamsar havadan mıdır, birçok insan gibi ben de üzülüyor, ülkem için insanlarım için tedirginlik duyuyorum.

Yağmura gelince; dualarımızı kabul etmiyor, bulut tabakaları arasında yan gelip yatıyor ve ona olan özlemimizi, keyfini çıkararak, yukarıdan seyrediyor.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Esnaf Dediniz De

Zaman zaman zanaatlarla ilgili haberleri gazetelerde okuruz. Falanca meslek son zamanlarını yaşıyor, falanca zanaatın son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir