“Yalnız Değilsin Reis” Kampanyasına Adıyaman’dan Destek

“Yalnızlığımı Biliyorum Ama Mücadelemi Sürdüreceğim” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman yanında olduklarını göstermek için Adıyamanlı vatandaşlar imza kampanyası ile destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faizlerin düşürülmesi konusunda söylediği “Yalnızlığımı Biliyorum Ama Mücadelemi Sürdüreceğim” sözleri üzerine sosyal medyada başlatılan destek kampanyası çığ gibi büyüyor.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran kampanya Adıyaman Belediyesi tarafından da sosyal medya dışına çıkarıldı.

Türkiye’de ilk kez Adıyaman Belediyesi tarafından başlatılan ‘Yalnız Değilsin Reis’ başlıklı imza kampanyası için düzenlenen törene vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Adıyaman Belediyesi önünde açılan stantta gerçekleştirilen imza kampanyasının açılış törenine Adıyaman Belediye Başkanı  Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, Adıyaman eski milletvekili Ahmet Doğan, Adıyaman Süryani Kadim Kilisesi Metropoliti Melki Ürek, Adıyaman Belediyesi Meclis Üyeleri ve parti yöneticileri ile yüzlerce vatandaş katıldı.

Kampanyaya ilk imzayı atan Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyamanlıların her zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu ve bundan sonra da olmaya devam edeceğini söyleyerek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada “yalnız kaldım…” sözleri, bizlerin içini burkmuştu. Bu sebeple bu basın açıklamasını ve imza kampanyasını düzenlemeyi uygun gördük. Buradan Adıyaman halkı olarak bütün dünyaya ve Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyoruz: Sayın Cumhurbaşkanım! Bütün dünyaya haykırıyoruz ki, bugüne kadar sizi hiç yalnız bırakmadık, bundan sonra da asla bırakmayacağız. Uçaklara, tanklara karşı göğsümüzü siper ettiğimizde sizi nasıl yalnız bırakmadıysak,bundan sonra faiz ve döviz lobisine karşı da sizleri öyle yalnız bırakmayacağız. Yanınızda olmaya devam edeceğiz. Yanınızda olduğumuzu fiilen de göstere bilmek için zatıâlinizi Adıyaman’a davet ediyoruz. Bu amaçla başlattığımız imza kampanyasında hedeflediğimiz en az 50 bin imzayla Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu tüm dünyaya göstermek istiyoruz. Bunun için Türküyle Kürdiyle, Alevi’siyle Sünni’siyle, Müslüman’ıyla Hristiyan’ıyla hep beraber, tek yürek olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza destek verip, Cumhurbaşkanımızı Adıyaman’ımızda görmek istiyoruz. Bu vesileyle programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra söz alan AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez ise yaptığı konuşmada, “Sadece Türkiye’nin değil, tüm İslam coğrafyasının lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olmak amacıyla burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. Adıyaman sadece bugün değil, her zaman ülkesinin, milletinin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik durarak safını ortaya koymuştur. Bugün Cumhurbaşkanımızın yanında, bütün faiz lobilerinin ve İslam coğrafyası üzerinde kötü emelleri olan dış dünyanın karşısında olduğumuzu ilan ediyoruz. Cenab-ı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın inşallah” şeklinde konuştu.

Adıyaman Süryani Kadim Kilisesi Metropoliti Melki Ürek de kampanyaya imza atarak, ülkenin birliği ve beraberliği için yapılan bu etkinliği desteklediğini açıkladı.

Adıyaman eski milletvekillerinden Ahmet Doğan ise yaptığı konuşmada Adıyaman’ın her zaman Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “beni yalnız bıraktınız” ifadesi aslında bir sitem değil, bizleri harekete geçirmek için bir ikazdı. Adıyamanlılar olarak bütün gücümüzle, Türkiye’nin ‘Yeniden Büyük Türkiye’ olabilme yolunda yaşadığı sıkıntıları sırtlanan Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman yanında olduğumuzu tüm dünyaya haykırıyoruz. Korkma Reis! Bütün İslam âlemi senin arkanda… Allah yar ve yardımcın olsun. Bu millet seninle gurur duyuyor, iftihar ediyor.”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir