Yazsam da Olmuyor, Sussam da ..!

Yazmak ve yazmamak arasında bir yerdeyim. Bazı konuları düşünür bazı fikirleri paylaşmak isterim ama sonra ne “ Derler”  ne “Düşünürler” diye yazmaktan düşünmekten paylaşmaktan vaz geçiyorum. Ama yazsam bir türlü yazmasam bir türlü derim kıvrım kıvrım kıvranır ve kendimi yiyip bitiriyorum. Sonra da içim içimi yer vaziyette gerçeği düşünerek diyorum ki yazmasam da olmaz. Ve böylece saatler günler haftalar akıp gidiyor.

Ülke gündemimizin o kadar karmaşık olmasına rağmen nedense insanlarımız da bir o kadar vurdumduymazlık ve duyarsızlaşmışlık,toplumda yazsam ne olacak düşüncemi yüksek sesle dile getirsem ne olacak ki diye düşünen ve umutsuzluğa, karamsarlığa kapılmış çok insanla karşılaşıyoruz. Bu sebeple de Fikri, duygusu, düşüncesi olanlar, vatan-millet sevdalıları düşüncelerini paylaşmak yerine içlerinde gizlemek zorunda kalıyorlar.

Ülke insanımızı kutuplaşmış ayrışmış gibi görüyorum. Ben öyle olduğuna ne kadar inanmak istemesem de üzerimizde algı operasyonu yapanlar böyle düşünmemizi istiyor.

Bu türden kutuplaşmış kişilerle yazılı ve görsel basında o kadar çok karşılaşıyoruz ki bu tür insanlar grubu kendi fikirleri dışında hiçbir fikrin doğru olabileceğini kabul etmiyorlar ve halkı yanlış eksik bilgilerle yönlendirmeye çalışıyorlar.

Usta Besteci, söz yazarı, sanatçı ZülfüLivaneli’nin dile getirdiği hakim bey parçası belki duygularımıza tercüme olur.

sussan olmuyor, susmasan olmaz
dil dursa hakim bey, tende can durmaz
yazsan olmuyor yazmasan olmaz
kaleme tedbir koma tek durmaz
şikâyetim var cümle yasaktan
dillerimi hakim bey bağlasan durmaz
gelsin jandarma polis karakoldan
fikrim firarda mapusa sığmaz

… dediği gibi hala çok kararsızım. Yoksa çok mu şey istiyorum. Acaba beklemek mi daha mantıklı. Fikri olan ya da benim gibi kararsız olanlar ne yapmalı? Yazmalımı yoksa yazmamalı mı? Sizce..?

Bu Haberi Gördünmü!

ÜLKEMİZİN HEDEFLERİ SİYASETİN ÖNÜNDE OLMALIDIR

Halkımız demokrasinin kendine vermiş olduğu yetkiyle coşkulu bir şekilde sandığa giderek ülkemizin yeni yönetim sistemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir