manşet

Yeni Adıyaman Esnaf Sanatkarlar Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Salman, “Esnafımıza Her Türlü Yardımcı olacağız”

 

 

Adıyaman’da kendi işyerini kurmak isteyen esnafların düşük kredi karşılığında işyerlerini kurma imkanlarına sahip olduklarını söyleyen Yeni Adıyaman Esnaf Sanatkarlar Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, esnafa düşük fazile kredi verdiklerini söyledi.

Kurumlarının vermiş olduğu düşük faizli kredilerden dolayı esnafların kendi işyerlerini kurduğunu ifade eden Yeni Adıyaman Esnaf Sanatkarlar Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, “Bizden kredi talep eden esnaflarımıza 150 bin TL’ye kadar kredi veriyoruz” diye konuştu.

Kendi işyerini kurmak isteyen esnaflara seslenen Yeni Adıyaman Esnaf Sanatkarlar Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman,“2011 yılında Yeni Adıyaman Esnaf Sanatkarlar Kefalet Kredi Kooperatifi’ni kurdum. O günden bugüne 2,5 yıl geçti. Bu zaman zarfında da 30 milyon TL’ye yakın bir parayı esnafa kredi olarak verdik. Adıyaman’da ikinci bir kooperatifin açılması esnafın önünü açtı. Bu durum hem Adıyaman esnafı hemde bizim için onur verici bir durumdur. Kurumum en az 10 kişiye kredi verdi. Tabloya bakıldığı zaman kredi kullanarak, işyerini açan esnafımızın işyerlerinin büyük şehirlerde açılan işyerlerinden hiçbir farkı yok. Kurumumuzun vermiş olduğu düşük faizli kredilerden dolayı esnaflarımız kendi işyerlerini kuruyorlar. İki dönemde AESOB başkanlığını yaptım. O dönemlerde Adıyaman’a ikinci bir esnaf kredi kooperatifinin şart olduğunu dile getirmiştim. Bugünkü duruma baktığımız zaman iyi ki böyle bir durumda girişimde bulunmuşuz. Bugün devletin bize verdiği imkanlardan dolayı esnaflarımıza kredi sağlıyoruz.  Ayrıca esnafın işini geliştirmesi için önünü açıyoruz. Bizden kredi talep eden esnaflarımıza 150 bin TL’ye kadar kredi veriyoruz. Ayrıca ödemler aylık, 3 veya 6 aylık olabiliyor. Yani 0.5 oranındaki bir faizle esnafımıza kredi vermekteyiz. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen esnaflarımız Eskisaray Camii’si karşısında bulunan kurumumuza gelerek, başvuru da bulunabilirler. Esnaflarımız kredi noktasında müracaatları yaptıkları zaman kendilerine mutlaka yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.

Haber: İ.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir