“Yerel Medya Kuruluşlarının Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi”

GAP Bölge Kalkınma idaresi ile Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından “Yerel Medya Kuruluşlarının Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi” projesi kapsamında gazetecilerin sorunları ele alındı.

Bir otelde gerçekleşen toplantıya Adıyaman Yerel ve Ulusal basın mensupları katıldı. Toplantı da Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Doç. Dr. Mesut Yücebaş, Gaziantep Üniversitesi Doç. Dr. Özgür Güven, GAP İdaresi Proje ve Fon Geliştirme Koordinatörü Selin Özer gazetecilere proje ve gazetecilerin yaşadığı sorun ve sıkıntılar üzerine sohbet edip bilgiler verdi.  Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Doç. Dr. Mesut Yücebaş, “Biz projenin birkaç yıl süreciğini umut ediyoruz. Bu ilk aşamasında ise yaptığımız yerel medya temsilcileri ile bir araya gelip yerel medya sorunlarını masaya yatırmak, haber üretiminde olsun, haber kaynaklarına ulaşmada olsun, ne gibi güçlükler yaşıyorlar, bunların tespitini yaptıktan sonra, bu rapor doğrultusunda bir eylem planı hazırlamak, bu eylem planıyla daha sonraki aşamasında bir takım etkinlik ve faaliyetler ile yerel medyanın güçlenmesini sağlamayı çalışmak. Şunun farkındayız; bir proje ile üstesinden gelemeyeceğimiz yapısal bir takım, problemlerle muhtemelen yaşıyorsunuz. Bizim deneyim ve daha önceki görüşmelerimizde bu yönde ama yine de bir göle maya çalmak gibi bir şey, en azından bir yerden başlayabiliriz. GAP illerinde ilk tanışma toplantımızı, çalıştaylarımızı gerçekleştirdik. Yerel medya temsilcileri ile temas kurarak, sorunlarını genel düzeyde dinlemeye çalışıyoruz. Bir yandan anket çalışmaları düzenliyoruz” dedi.

GAP İdaresi Proje ve Fon Geliştirme Koordinatörü Selin Özer ise “GAP idaresi başkanlığı finansmanıyla gerçekleşiyor. Kalkınma Bakanlığının bir taraftan uygulamakta olduğu bir sosyal ekonomik destek programı kapsamında gerçekleşiyor proje” diye konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …