YESKKK Başkanı Mustafa Salman Gazetemize Konuştu:“Esnafın rahat Bir Nefes Alması Teröre Bağlı”  

 

Yeni Esnaf Sanatkârlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, terör ile ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Terörün bitmesi gerektiğini vurgulayan Salman “Bu Güney Doğuda bu terörün, bu kargaşanın bir an önce bitmesi lazım ki herkes rahat bir nefes alsın. Gerçekten sıkıntılarımız büyük, esnaf sanatkar olarak bazı illerde 2 aydır, 3 aydır darabasını kaldıramamış, bunun içinde gıda maddeleri hep bozulmuştur, tarihi geçmiştir, çeki kırılmıştır”dedi.

“Bunun yanında bağkurun yüksek olmasıyla adam çekini, senedini ödeyemiyor, borçu borçla kapatmaya çalışıyor dikkat ederseniz hep banka açılıyor, bu kadar ihtiyaç var mıydı?” diyen Salman “  Ne olduki? Bunlar ne yapıyor, hizmet adı altında kredi kartından kredi katına limit aktarıyor, bunların bir nefes alması konusunda hükümetten isteğimiz bir an önce bu zincir marketlere bir çözüm, küçük esnafa, esnaf tanımı dediğimiz tanımını yeniden oluşturulması gerekiyor. Esnaf sanatkar nedir, nasıl mesleğini icra eder, nasıl geçimini sağlar konusunda bizim hükümetten talebimiz, bir an önce bu yasal düzenlemelerin yapılması” ifadelerini kullandı” diye konuştu.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir