Yetimlerin Fidanı Toprakla Buluştu  

 

Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) ve İHH tarafından yetimler için fidan dikildi.

Türmüz Köyü dağlarında dikilen fidan törenine Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ve YADER Başkanı Fadıl Akuş ile yetimler ve aileleri katıldı.

Başkan Kutlu ve Milli Eğitim Müdürü Özkan da fidan dikim töreninde birer fidan diktiler.

Burada yetm aileleri ile yakından ilgilenen Başkan Kutlu, onların sıkıntılarını dinleyip, çeşitli notlar aldı.

Çocuklarla da yakından ilgilenen Kutlu, onlarla fidanlar dikip fotoğraf çektirdi.

YADER ve İHH Adıyaman Başkanı Fadıl Akkuş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, fidan dikim etkinliğini geleneksel hale getirdiklerini ifade ettti.

Ağaçlarla birlikte çocukları da yetiştirerek geleceğe hazırladıklarını dile getiren Akkuş, şunları söyledi:

“Adıyaman İnsani Yardım Derneği olarak “Ormanlar Fidansız, Yetimler Kimsesiz Kalmasın” hatıra ormanında geleneksel hale getirmiş olduğumuz fidan dikimi yapmaktayız. bugün yetim çocuklarımızla beraber hem ormanlarımızı gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde, ağaçlandırılmış şekilde bırakabilmek, nesillerimizi de, yetim çocuklarımızı da aynı şekilde sahip çıkarak gelecek nesilleri, yetim çocukları daha iyi bir şekilde eğiterek onları donanımlı bir şekilde bırakmak için bu gayretleri yapıyoruz. Amacımız çocuklara farkındalık oluşturmak. Ağacı sevmeleri, tabiatı sevmeleri, değer vermeleri ve korumalarıdır.  Bu amaçla hem çocuklarımızla böyle bir etkinlik yaptık hem de bu etkinliği geleneksel hale getirmek. Her sene çocuklarımızla beraber bu etkinliğimizi devam ettiriyoruz”

250 adet fidan diktiklerini belirten Akkuş, “Şuan burada 200 yetim çocuğumuz var. 250 fidan dikeceğiz. Bu her sene böyle devam ediyor. Bu orman inşallah her yıl böyle daha da yeşerecek. Ağaçlarıyla gelecek nesillere inşallah güzel bir orman oluşturmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: İ.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir