Yok mu Bu Hayvanlara Bir Damla Su Veren?

Adıyaman’a gelen çöl sıcakları ile bunalan ve aşırı sıcaklardan olumsuz etkilenen vatandaşlar, parklara akın ederken, sıcaktan hayvanlar da nasbini aldı

Uzun ve oldukça soğuk geçen kışın ardından yaz gelmesini sabırsızlıkla bekleyen vatandaşlar bu kez de aşırı sıcaklar bunalmaya başladı.

Vatandaş, serinlemek için parklarda bölge arıyor ancak hayvanlar insanlar kadar şanslı değil.

Adıyaman kent merkezi ile ilçelerinde 39 dereceye ulaşan sıcaklar, vatandaşları bunaltmaya başladı. Gölgede hissedilen hava sıcaklığının 39 dereceye ulaşmasıyla kentte adeta çöl havası esti. Bu yıl erken gelen aşırı sıcaklardan korunmak isteyenler, parklara akın etti. Günün en sıcak saatinde, yeşillik alanlar ile banklara oturan vatandaşlar güneşten korunmaya çalışıyor. Evlerinde klima bulunmayan bazı vatandaşlar, Parklara çevresindeki yeşil alanlarda uzanarak uyumayı tercih ederken; bazı vatandaşlar da gölgede soğuk içecekler ile dondurma tüketiyor.

Hayvanların bile sıcaktan bunaldığı şu günlerde etkili olan güneş ışıkları birçok sokak hayvanını deyim yerindeyse perişan ederken, su sıkıntısı çeken hayvanlara bir kap su dahi verilmemesi dikkatlerden kaçmıyor.

Birçok ilde sokak hayvanları için yaptırılan su kapları ilimizde hala faaliyete geçirilmezken, sokak hayvanlarının can çekişmesine vatandaşın seyirci kalması ayrı bir tartışma konusu oluşturuyor.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir Yorum

  1. Bir çok ilde su kapları konsa ,ne olacak ?Bursa’da birkaç yıl önce yapıldı.Gelin bakın içleri su yerine taşla dolu ,çok yakınımızda var bu günlerde bakmadım ama, içinde hiç bir zaman su görmedim. B
    elediye yazmış”Bir kap su verin ” diye. kendisi düşünmüyor ki yazmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir