Yoksul Vatandaş Kömürünü Alıyor

 

Adıyaman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından dağıtılan kömürler, bu yıl 650 kilogramdan 750 kilograma çıkartılan kömürlerin dağıtımı devam ederken, birçok vatandaş kömürünü alabilmek için uğraş veriyor.

Merkezde Valilik, ilçelerde Kaymakamlıkların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla dağıtılan kömürlerin dağıtımı sürerken, birçok yoksul vatandaş kömür alabilmek adına beklemeye koyulmuş durumda. Bir ayı aşkın bir süredir dağıtımına başlanılan kömürler, vatandaşların evlerinin önüne kadar bırakılırken, bu uygulama nakliye parası bulamayan vatandaşa yarıyor.yor.

Adıyaman genelinde 45 bin 880 aileye, 35 bin 525 ton kömür dağıtımı yapılacak. Kömür dağıtımlarının il genelinde bir buçuk ay gibi sürede bitirileceği bildirildi.Adıyaman merkezde başlayan kömür dağıtımları Cumhuriyet, Kayalık, Yeni Sanayi, Karapınar ve Yenimahalle’de ve 30 köyde dağıtımlar tamamlandı. Şuana kadar 10 bin tona yakın kömür dağıtılırken, kömürlerin analizlerinin yapıldığı ve 1. derece yakılabilir kömür olduğu kaydedildi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir