Yolcu Taşımacılığı Yerine Yük Taşımacılığı Yapılıyor!

Adıyaman’da şehriler arası minibüste yolcu taşımacılığı yerine yük taşımacılığı yapılması vatandaşların tepkisi çekti.

Adıyaman – Şanlıurfa arası yolcu taşımacılığı yapan bir firmaya ait bir minibüsün yolcu taşımacılığı yapması gerekirken yük taşımacılığı yapması gözlerden kaçmadı.

Yük taşımacılığın yanı sıra yolcuları tıka, basa taşıyan firmaya ait minibüsün aşırı yüklü olması dikkat çekti.

Şehirlerarası minibüslerin genelde aşırı yük taşımacılığı yaptığını ve hız yaptığını ifade eden vatandaşlar, yetkililerin konu üzerinde duyarlı olmaya davet etti.

Şehirlerarası minibüslerin denetimlerin yapılması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, şoförlerin insan taşıdıklarını unutmaması gerektiğini ve bir yandan insan taşıyayım bir yandan da yolcu taşıyayım diye insanların canını tehlikeye atmamaları gerektiğini vurguladı.

İnsanların canlarını tehlikeye atamaya hiç kimsenin hakkının olmadığını ifade eden vatandaşlar, “Şehirlerarası minibüsler özellikle aşırı yük taşımacılığı yapıyor. Bu minibüsler nakliye şirketi gibi çalışıyor. Biraz fazla para kazanacaklar diye insan canını hiçe saymamaları gerekiyor. Yetkililer geçici değil kalıcı denetimler yapmalı. Bir gün yapayım diğer günler bir şey olmaz mantığından çıkmaları gerekiyor. Yetkililer konu üzerinde duyarlı olmalı” diye konuştu.

HABER: FATİH SEBZECİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir