Yolculukta Sünnet Namazlar

1

Yolculukta Farz Namazlar, Akşam Namazı Hariç, İkişer Rekat Olarak Kılındığı Halde, Sünnetler Kılınacaksa Niçin Tam Kılınır?
Çünkü farz namazları kılmamızı emreden ve yolculukta da kısaltılması hususunda bize ikramda bulunan Allah’tır. Sünnetleri ise mecbur olduğumuz için değil, Resulullah kıldığından ve biz de kıldığımızda bize çok sevap kazandıracağı için kılarız. Yolcu iken vaktimiz varsa sünnetleri tam kılarız, vaktimiz yoksa terk ederiz. Allah tarafından düzenlenen bir ibadet ile sünnet bir ibadeti mukayese etmemeliyiz.

2

“Önce günah işlerim, sonra tövbe ederim.” niyetiyle günah işlemek, sonra yapılacak tövbenin kabulüne engeldir.

3

KİTAP OKUMA DERSLERİ
İlkokul üçüncü sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar haftada iki saat kitap okuma dersi konularak az okuma sorununa kesin çözüm getirilmelidir. Haftada iki saat okulda kitap okuyan öğrenci, bunun zevkine varacağı için, okumayı evde de sürdürecek ve lise sona gelinceye kadar beklenenden daha çok kitap okuyacaktır. Okul sıralarında edineceği bu güzel alışkanlığı hayat boyu sürdüreceği de göz önünde bulundurulursa, okuma derslerinin faydası daha iyi anlaşılır. Okumayı sevdirmenin en pratik yolu budur.

4

Bir makama gelecek kişi: Cesur , Parasal ilişkiler açısından sağlam, Beşeri ilişkiler açısından güvenilir ve İyi yetişmiş ise fazla sorun yok demektir.
Makam bir tane ise ancak bir kişi gelebilir.

5

Vicdan ile işbirliği yapmayan aklın disiplini olmaz.
Vicdanın zayıflaması, nefsin güçlenmesi demektir.
Nefsi güç kazanan insan, şeytanların elinde oyuncak olur.

6

İnsan, zeki olduğu için değil, azimli olduğu için başarılı olur.

7

Mahşer, orada toplananlar için, ilahi mahkeme alanıdır.
Bu mahkemede zaman aşımı yoktur, hiçbir delil kaybolmaz, kimse haksızlığa uğramaz.
Bu dünyada yaşarken ve bir takım işler yaparken bir gün ilahi mahkemede hesaba çekileceğimizi hiç unutmamalıyız. Böyle bir unutkanlık en büyük gaflettir.

Bu Haberi Gördünmü!

İnsana Hizmet Eden Varlıklar (3)

5.Allah, Yağmur Yağdırıp Yeryüzünü Canlandırır: “Görmedin mi, Allah, gökten yağmur indirdi de bu sayede yeryüzü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir