Yorulduk…

Ülke yorgun, vatandaş yorgun.

Umutlar solgun, sinirler gergin.
Bu yorgunluk, bu telaş, bu kavgacı tavırla nereye, ne kadar gidebiliriz.
Çevremizde bulunan birçok insan yorgunluktan, iş yapma konusunda isteksizlikten yakınıyor; sorulduğunda “bahar yorgunluğudur geçer” diyoruz ama bu yorgunluğun temelinde yaşadığımız huzursuz ortam ve geleceğe dair belirsizlikler var.
Işsizlik, ekonomik parametrelerin düzelmemesi, yeni iş kuranların, kuracak olanların önlerini görememesi huzursuz bir ortamın oluşmasına neden oluyor.
Bu bölgede turizme yapılan yatırımların atıl durumda kalması, tarihi eserlerin yanlızlıktan sıkılması, tütünün karaborsaya düşmesi, tefe-tüfe olayları, adalet kurumunun dillerden düşmemesi, hukuku itibarsızlaştırma çabaları!
Ne yana baksam karamsar olmayı tetikleyen gelişmeler yaşamı esir almış durumda.
Referandum denildi, referandumdan sonra ekonomi düzelecek, terör duracak, istihdam artacak dendi; olmadı, olacak gibi de durmuyor.
Referandum ve alınan sonuçlar, sonuca etki ettiği ifade edilen gelişmeler, hukukun hedef haline getirilmesi, bütün bunlar ve buna benzer olaylar karamsarlığımızın artmasına neden oluyor.
Hem aç, hem yorgunuz!
Çare olarak sunulan olaylar çözüm üretmiyor/üretemiyor.
Çözüm üretsin diye seçtiklerimiz çözümsüzlük girdabında nefes alamaz hale gelmişler.
Zımmen de olsa özgürlükleri törpülenmiş!
Havada gri bulutlar var; ufuk çizgisi yakınlaşmış.
Herkes gibi ben de yorgunum!
yorgunum dostlar yorgun…

Bu Haberi Gördünmü!

Toplumda Yaşamak

Enflasyonla ilgili bilgiler sürekli güncelleniyor. Bazıları mesela muhalefet enflasyonu olduğundan fazla ve kaygı verici olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir