Yükselen dolar fiyatı en çok elektroniği etkiledi

 

Son günlerde meydana gelen ülke gündemindeki operasyonlar ve benzeri karıklıklar ülkedeki Dolar ve Euro fiyatlarına tavan yaptırırken, bu durumdan en çok elektronik eşya fiyatlarını etkiledi.

Özellikle Adıyaman’da elektronik eşya işi yapan esnaflardan Arif Turan, araba teybi, televizyon, telefon ve diğer elektronik ev eşya fiyatlarının yanı sıra bilgisayar malzemelerinin de fiyatlarının tavan yaptığını belirtti. İnsanların alım gücünün belli olduğunu buna rağmen zamların insafsızca geldiğini belirten Turan “ İşlerimiz iyi değil. Çünkü insanlar artık elektronik eşyanın kaçağına göz dikiyorlar. Orijinali fiyatından dolayı tercih edilmiyor. Sıfır bir telefon garantili bin 200 liraya satılırken bunun spotu yani halk arasındaki deyimiyle sahtesi 250 liraya sahibiyle buluşuyor. Bunun nedeni dövizin yükselmesiyle birlikte elektronik eşyaya gelen zamlardır. İnşallah bu artış durur ve fiyatlar normale döner. Bir aydır siftah yapmadık. Sadece iki üç parça ufak araç malzemesi sattık” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir