Zeynep ‘Demir’ Gibi

Antalya’da düzenlenen Turkısh Open 2nd. InternatıonalKıckboxıngTournament turnuvasına katılan sporcularımızdan Zeynep Demir 52 Kiloda şampiyon olurken, 81 Kg’da İbrahim Karakuş ve 63.5 Kg’da Seyda Emirhan Doğunç üçüncü oldular.

Düzenlenen turnuvaya yoğun ilginin olduğunu ve düzenlenen müsabakaların çok çekişmeli geçtiğini belirten Milli Antrenör ve Güneydoğu Bölge Başkanı Haluk Erdoğan; “Türkiye Kick Boks Federasyonumuz tarafından organize edilen ve 15 yabancı ülkeden 1400 sporcunun mücadele ettiği Turkısh Open 2 nd. International KickBoxing Turnuvası Antalya’da yapıldı. Düzenlenen turnuvaya ilimizden 3 sporcu ile katıldık. Turnuvada daha önceden de başarıları bulunan kızımız Zeynep Demir bizleri mahcup etmedi ve bayanlar 52 Kg LowKickbraşında, şampiyon oldu. 81 Kg Büyük Erkekler Full Contactbraşında İbrahim Karakuş 3. Olurken, Gençlerde 63.5 KğLightContact da branşında ise Seyda Emirhan Doğunç’da üçüncülüğü elde etti. Sporcu kardeşlerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Dereceye giren sporcularımız Milli takım kampına davet edilecekler ve ileriki günlerde ülkemizi Avrupa ve Dünya şampiyonasında temsil edecekler. Bu vesileyle sporcularımıza destek veren İlimiz Valisi Abdullah Erin’e, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’ya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Fikret Keleş’e, Belediye Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü İskender Korkut’a teşekkür ediyorum” dedi.

Hedefinin milli forma altında Türk sporuna hizmet olduğunu belirten Milli Sporcu Zeynep Demir; “Antalya ilinde yapılan şampiyonaya çok iyi bir hazırlık dönemin ardından katıldık. Kendi kilomda elde etmiş olduğum başarılar sonucunda şampiyon oldum. Benimle birlikte dereceye giren İbrahim Karakuş ve Seyda Emirhan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. İlimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Kısmet olursa Milli Takım kampına katılacağız ve buradan Avrapa ve Dünya şampiyonalarına katılacağız. İnşallah burada da en iyi şeklide mücadele edip, şampiyon olmak en büyük hayalim. Benim ve arkadaşlarımın en iyi şekilde yetişmesine emek veren değerli hocamız Haluk Erdoğan’a, turnuvaya katılmamızda bizlere destek olan ilimiz valisi Abdullah Erin’e, Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu’ya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Fikret Keleş’e, Belediye Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü İskender Korkut’a ve her zaman yanımda olan aileme” dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir