Ziraat Odası Başkanı Şahan’dan Ak parti Grup Başkan Vekili Aydın Ve Vekillere ‘Baraj’ Teşekkürü “Bu Hizmet Adıyaman’ı İhya Etmiştir”

 

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, Gömühkan Barajı’nın ön yeterlilik ihalesinin yapıldığını belirterek, milletvekillerine çalışmaları ve gayretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, Adıyaman’ın en önemli ve öncelikli konusunun sulu tarım olduğunu dile getirdiği açıklamasında, Gömükhan Barajı’nın Adıyaman için önemine işaret etti. Başkan Şahan, Gömükhan Barajının 27 Ekim tarihinde ön yeterlilik ihalesinin yapıldığı müjdesini vererek, “Adıyaman ekonomisinin can damarını oluşturmakta olan tarım, yüz yıllardan bu yana sudan yoksun ve çok zor şartlarda yapılmakta, bununla beraber son yıllarda gerek kuraklık ve gerekse mevsim şartlarının değişken olması biz çiftçilere olumsuz etkileri olmuştur. Yıllarca ilimiz gündeminde bulunan halihazırda yapımı düşünülen barajlarımızdan Gömükhan’ın (Çamyurdu) müjdesini vermek istiyorum. Gömükhan Barajı’mızın ön yeterlilik ihalesi 27 Ekim tarihinde yapıldı. Yakın zamanda yapım ihalesi en kısa sürede yapılacaktır. Gömükhan Barajı cazibeli olarak 74.210 dekar arazinin sulanması hedeflenmektedir. Aynı zamanda olası kuraklık durumunda Çamgazi Barajı takviye edilecektir. Yapım inşaatı halen devam etmekte olan Koçalı ve Çetintepe Barajının yanında ön yeterlilik ihalesi yapılan Gömükhan Baraj’ı sulamaya açıldığında toplamda 571.000 dekar arazinin sulanacak. Bu vesileyle ilimizde tarımın çağ atlayacağı inancında olup, gerek ürün desenleri, gerek verimlilik ve gerekse iş gücü istihdam konusunda büyük gelişmeler gösterecektir. Bu konuda büyük bir özveriyle barajlarımızın her aşamasında desteklerini esirgemeyen ve işin bütün takipçiliğini yapan başta Adıyaman Milletvekili ve Grup Başkanvekilimiz Ahmet Aydın, Milletvekillerimiz Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, Eski Milletvekilimiz Mehmet Erdoğan ve bu işler yapılırken ilde devamlı olarak bu konuların takipçisi olan Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’a çiftçilerimiz adına teşekkür ediyor; barajlarımızın ilimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir