Zorluk Onların Hayatının Her Anında

 

Atatürk Bulvarı refüjlerinde objektiflerimize yansıyan görüntü vatandaşların aklına “Gülsek mi ağlasak mı” sorusunu getiriyor.

Orta refüjde engelliler için yaptırılan geçidin baştaki refüjlerde yapılmamış olması yetkililerin gözlerinden kaçan bir ayrıntı olarak duruyor.

Atatürk Bulvarı, araç trafiği ve yayaların en yoğun olduğu yollardan biri olması hasebiyle refüjlerde bu düzenlemeler yapılırken böyle bir hatanın gözden kaçması engelli vatandaşlarımız için engel teşkile diyor. Vatandaşların karşıdan karşıya geçmek için kullandıkları yaya geçitleri yapılırken engelli vatandaşlar unutulurken, Atatürk bulvarında bulunan üç refüjün orta refüjündeki yaya geçitlerinde engelli vatandaşlar için düzenleme yapılırken sağ-sol refüjlerinde engelli vatandaşlar adeta yok sayılmış. Görenlerin hayret ettiği bu yaya geçidinin özellikle yaya trafiğinin en yoğun yaşandığı Cumhuriyet ilköğretim okulunun karşısında olması ise ayrı bir problem olarak göze çarpıyor.

Konuyla ilgili olarak tepkilerini dile getiren vatandaşlar yetkililerin bu konuda gerekli çalışmayı yapmasını isterken “ Yaya geçidini kullanmak isteyen engelli vatandaşlar, karşıdan karşıya geçmek  için İki engelle daha karşı kaşıya geliyor. İlk refüjdeki yaya geçidi engelini aşan engelli bir vatandaş, orta refüjü kolaylıkla geçebiliyor ama üçüncü ve son refüje gelindiğinde  yine aynı engelle karşılaşabiliyor. Bu engellerin yanı sıra kaldırımlarda da aynı engelle karşılaşınca, vatandaşın  engel sayısı iki ye katlanıyor. Özürlü ve engelli vatandaşlardan ziyade, çocuklu  ailelerde özellikle çocuk arabalarıyla bu yaya geçidini kullanırken zor anlar yaşıyor” dediler.

Haber: İ.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir