“Adıyaman Güzel ve Kendinden Bahsettiren Bir İl”

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Bitlis İl Müftülüğü’nden Adıyaman İl Müftülüğüne atanan İmran Kılıç, “Adıyaman’a atanmış olmaktan dolayı sevinçliyim” dedi.

Yıllar evvel Adıyaman’ı ziyaret ettiğini ve Adıyaman’ı yakından tanıdığını söyleyen İl Müftüsü İmran Kılıç, “Görevim gereği Adıyaman’a geldiğimde bilgilerimin ve Adıyaman’a ilgili duyduklarımın tashihini yapmış oldum” diye konuştu.

Kahramanmaraşlı olduğunu ifade eden İl Müftüsü İmran Kılıç, görev yaptığı yerleri ve görevlerini şöyle sıraladı; “En son Bitlis’te İl Müftülüğü görevini yaparken, atamam Adıyaman’a yapıldı ve Bitlis’ten Adıyaman’a geldim. Yaklaşık bir hafta önce görevime başladım. Daha önce değişik illerde ve ilçelerde uzun yıllar ilçe müftülüğü görevini ifa ettim. Bir dönemde Gaziantep İl Müftü Yardımcılığı görevinde bulundum. 4 yıl kadar vaizliğim, 1 yıl kadar da imamlığım var. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her biriminde çalışarak, tecrübesini yaşamış biri olarak bugünlere geldim.”

Adıyaman’a atanmış olmaktan dolayı sevinçli olduğunu belirten İmran Kılıç şunları kaydetti; “Adıyaman gerçektende güzel ve kendinden bahsettiren bir il.  Daha önce de birkaç defa Adıyaman’a gelmiştim. Adıyaman’la ilgili bilgilerimde var. Görevim gereği Adıyaman’a geldiğimde bilgilerimin ve Adıyaman’a ilgili duyduklarımın tashihini yapmış oldum. Yani Adıyaman’ın güzel bir yer olduğunu gördüm. Rabbim görevimizde muvaffak eylesin. Bizleri milletimize ve insanlarımıza hizmetçi kılan Allah’ımıza hamdolsun ve mahcup eylemesin” ifadelerini kullandı.

İmran Kılıç kimdir?

1957 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlkokulu ve İmam Hatip Lisesini aynı ilde bitirdikten sonra Atatürk Üniversitesi İslam İlimler Fakültesine kaydoldu. Okul hayatında dışarıdan da değişik hocalardan dersler aldı. Mezkûr fakülteden mezun olduktan sonra askerliğini yedek subay olarak İstanbul’da yaptı.

Değişik ilçe ve illerde, ilçe müftülüğü ve il müftü yardımcılığı görevlerinde bulundu. Gaziantep İl Müftü Yardımcısı iken, 06.11.2010 tarihinde Bitlis İl Müftüsü olarak atanarak, 15.12.2010 tarihinde göreve başladı. Görev hayatı boyunca Haber Elbistan, Elbistan’ın Sesi ve çeşitli gazete ile dergilerde yazarlık yaptı, yazı ve şiirleri yayınlandı. Halen de yazılarına devam etmekte olan Müftü İmran Kılıç, evli ve üç çocuk sahibi olup, Arapça bilmektedir.

Haber: Ömer Karakuş

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı