Adıyaman Milletvekili Aydın’dan, Sarmalık Tütün Üreticilerine Müjde

ÖTV ORANINDA BÜYÜK İNDİRİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan karar ile sarmalık kıyılmış tütün mamullerine yüzde 63 olarak uygulanan ÖTV, yüzde 40’a düşürüldü. Alınan karar, koronavirüsün vurduğu Adıyamanlı sarmalık tütün üreticilerini sevindirdi.

Sarmalık kıyılmış tütün mamullerine yüzde 63 oranında uygulanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Cumhurbaşkanlığı Kararı ile yüzde 40 oranına indirildi.

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın tarafından sosyal medya hesabından duyurulan müjde gibi haber, Adıyamanlı sarmalık tütün üreticilerini mutlu etti.

“Tütün üreticimizin her zaman yanında olduk”

Her zaman Adıyamanlı tütün üreticilerinin yanında olduklarını ve uzun süredir de Maliye Bakanlığı nezdinde verdikleri girişimlerin olumlu sonuçlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen AK Parti Adıyaman Milletvekili Aydın, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Sarmalık kıyılmış tütün mamullerine yüzde 63 oranında uygulanan Özel Tüketim Vergisi, tütün üreticilerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda, 26.03.2020 tarihli ve 2301 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile yüzde 40 oranına indirilmiştir. Hayırlı olsun.”

Resmi Gazetede yayımlanan kararda ise şunlara yer verildi: “Bazı mallara uygulanacak olan özel tüketim vergisi oran ve tutarlarının yeniden belirlenmesi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulmasına 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununun 12’nci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

Alınan karardan büyük memnuniyet ve mutluluk duyan Adıyamanlı sarmalık tütün üreticilerini ise koronavirüsten dolayı oldukça zor dönemler geçirdiklerini ve alınan bu kararla bu zor dönemdeki sıkıntıların bir nebze olsun azaldığını dile getirdiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı