Hedef 2016 Haziran

Seçim yorumları devam ediyor…

Kimi tek başına iktidara gelme başarısı elde eden AK Partiye övgüler yağdırıyor, kimi ise muhalefetin düştüğü durum üzerinden yorumlar getiriyor.

Aldığı oy oranında yüzde ‘0’ noktalı rakamlara muhatap olan tabandan istifa sesleri yükselirken, MHP gibi partilerin tabanında ise sessizlik devam ediyor.

Ben, bu sessizliği seçimin getirdiği ağır sonuç veya parti disiplinine riayet olarak da değerlendiriyorum.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun seçim sonrası yaptığı açıklamaya bakılırsa sonuca hazır izlenimi yarattı, seçim sonrası başarılı olan partinin Genel Başkanı Davutoğlu’nu telefonla arayarak ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulunması Demokrasiye verdiği önemin bir göstergesi yönünde toplumda hemen olumlu olarak algılandı.

Yerelde de özlem duyduğumuz nezaketli siyasi duruş yaşanmıştı; Adıyaman Belediyesi’nin AK Partili Belediye Başkanı F.Hüsrev Kutlu Adıyaman’a misafir olarak gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu şehir halkı adına hava alanında karşılamasıda başta CHP’liler olmak üzere halk tarafından alkışlanmıştı.

Siyasi nezaket her daim ihtiyacımız var.

Kamuoyu artık stres dolu cümlelerle kurgulanan konuşmaları dinlemek yerine ileriyedönük ve toplumun meselelerine duyarlık gösteren yönetim tarzı istiyor.

Yöntem

Ve sonuç…

Uyuklama dönemine giren STK’lar başta olmak üzere herkesin ve herkesimin harekete geçmesi şart!..

Siyasi iradenin ve özellikle demokrasinin hakim kılındığı yönetim anlayışında gecikmiş kararların zaman kayıp edilmeden alınması toplum beklentisi, beklentisi olan toplumunda üzerine düşen görevi 1 Kasım günü sandığa giderek verdiği kararla yaptığı kanaatindeyim.

Siyasi iradenin en geç 2016 yılının ilk 6 ayında kendini göstermeli.

Başbakan Davutoğlu’nun Malatya mitinginde saydığı 10 maddelik seçim vaadinin hiç olmasa yarından fazlasının en geç 2016 Nisan ayına kadar gerçekleşmesi başta kendi seçmeni ve halkın büyük umudu…

Beklenti…

Bekleyip görelim…

 

NOT:1 Kasım seçim sonucunu tahmin eden AK Partili bir yetkili ararsa bir sonraki yazıda ismini bu not içerisinde yayınlayacağım.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı