Koronavirüsle Mücadele Kapsamında “Ön İşlem Masası” Kuruldu

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında “Ön işlem masası” ile yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koronavirüs salgını ile mücadelede “Ön işlem masası” ile yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Salgınla mücadelede izolasyon sürecini maksimum hale getirmek amacıyla İl Müdürlüğü hizmet binasının önüne yerleştirilen ön işlem masası kuruldu.

Triaj niteliğinde sosyal mesafe izolasyonuna dikkat edilerek kurulan bu masadan vatandaşların başvuruları alınıyor. Vatandaşların talepte bulundukları hizmetlerle ilgili kayıtlar alınarak değerlendirmeler gerçekleştiriliyor ve vatandaşlara telefon numaraları üzerinden değerlendirmelerle ilgili geri dönüşler sağlanıyor.

-“SOSYAL İZALASYON KAPSAMINDA FİZİKSEL TEMASI, MİNİMİZE EDİYORUZ”

İl Müdürü Fehmi Çelik, uygulama ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Vatandaşlarımıza sunduğumuz sosyal ekonomik destek, evde bakım yardımı, doğum yardımı, korunmaya muhtaç çocuk, koruyucu aile, evlat edindirme gibi işlemlerin salgınla mücadele kapsamında toplum sağlığı düşünülerek, il müdürlüğü hizmet binamızın girişine ön işlem masası yerleştirilmiştir.”dedi.

Vatandaşların müracaatlarının alınarak ilgili birimlere personeller tarafından bilgi verildiğini belirten Çelik, “Bu şekilde hem vatandaşlarımızın hem de personellerimizin sosyal izolasyonu sağlanmaya çalışılmaktadır. Alınan talepler birimlerimiz tarafından değerlendirilmekte, süreçle ilgili vatandaşlarımıza iletişim araçları üzerinden geri dönüşler sağlanarak hizmetlerimiz sürdürülmektedir. Bu sayede sosyal izolasyon kapsamında fiziksel teması minimize ediyoruz.”şeklinde ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
error: Uyarı: İçerik Korunuyor !!